Lektira "Pismo iz Zelengrada" Nevenka Videk

Učenici 2.c razreda sa svojim su učiteljicama Mirejom Krstulović-Jelić i Ivom Vučak obrađivali lektiru “Pismo iz Zelengrada” Nevenke Videk. Za vrijeme praznika učenici su dobili upute kako napisati lektiru. Učiteljice su im podijelile omotnice u kojima su bile različite aktivnosti. Uz to što su trebali naučiti za razrednu predstavu, učenici su izradili I lutkice od kartona, a lektiru su pisali na papiru koji je bio izrezan u obliku stabla. Sljedeći dan snimali su razrednu predstavu i naučili kako je važno čuvati prirodu jer je ona dom mnogim životinjama. Posebno im je u pamćenju ostala rečenica: “Razmislite svi o tom i vaš i naš to je dom!”
U suradnji s tvrtkom Čistoća d.o.o. održana je edukacija o prikupljanju otpada pod nazivom Čuvaj ovaj svijet nema ih još 5! koju je održao ing. Mate Herceg. Učenicima su podijeljene brošure i vrećice za odvajanje otpada koje su ponijeli svojim kućama kako bi i drugima prenijeli poruku o važnosti razvrstavanja otpada.
Na školskom igralištu održan je Eko-poligon 3,2,1, razvrstaj! Bilo je veselo i zabavno dok su prikupljali i razvrstavali otpad u spremnike za papir, staklo i plastiku. Sigurni smo kako će učenici i dalje biti odgovorni građani „najlipšeg grada na svitu“.

Vijest iz medija: https://dalmatinskiportal.hr/energija-i-ekologija/cuvaj-ovaj-svijet-nema-ih-jos-5-splitski-ucenici-educirani-o-odvajanju-otpada/132950