Pi day

O projektu

Pi Day se tradicionalno obilježava 14.03 , a taj dan se obilježava i kao rođendan Alberta Ajnštajna. Kroz ovaj projekt želimo da pokažemo svu ljepotu matematike i njenu primjenu u životu. svi učesnici u projetu će se upoznati sa brojem pi i njegovom primjenom.

CILJEVI

• Sposobnost baratanja matematičkim simbolima i formulama, dekodiranjem i tumačenjem matematičkog jezika i razumijevanje njegovog odnosa prema prirodnom jeziku. Sposobnost komuniciranja u i o matematici.
  • Sposobnost matematičkog razmišljanja i rezoniranja (ovladavanje matematičkim načinima razmišljanja; apstrahiranje i generaliziranje gdje je to relevantno za pitanje i matematičko modeliranje (tj. analiziranje i stvaranje modela) upotrebom i primjenom postojećih modela na postavljena pitanja.
  • Sposobnost razumijevanja i primjene (dekodiranje, tumačenje i razlikovanje) raznih vrsta prikazivanja matematičkih stvari, fenomena i situacija, odabir i zamjena načina prikazivanja ako i kada je to potrebno.
  • Sklonost kritičkom razmišljanju; sposobnost razlikovanja raznih vrsta matematičkih izjava (razlikovanje tvrdnje od pretpostavke, itd.); razumijevanje matematičkih dokaza i doseg ograničenja određenog koncepta.
  • Sposobnost korištenja pomoćnih sredstava i oruđa (uključujući IT).
  • Sposobnost korištenja i baratanja tehnološkim alatima i strojevima te znanstvenim podacima i saznanjima da bi se postigao neki cilj ili donio zaključak.
  • Sposobnost prepoznavanja osnovnih karakteristika znanstvenog istraživanja.
  • Sposobnost prenošenja zaključaka i razloga koji su do njih doveli.

RADNI POSTUPAK

Sve škole obilježavaju Pi dan kroz različite aktivnosti, što bi objedinili u samom projektu, kroz učenje decimala broja pi, mjerenja i izračunavanja približne vrijednosti broja pi, upoznavanje broja pi kroz historiju matematike, pravljenje prigodnih panoa i video konferencijom na sam dan 14.3.

OČEKIVANI REZULTATI

Radionice o broju pi i životu Alberta Ajnštajna, snimanje video klipova sa crticama iz historije matematike.Svi rezultati bi bili vidljivi na twin space-u, blogu i e knjizi.