O projektu

Moja kreativna i zabavna učionica projekt je u okviru kojega će učitelji prikazati na koji način u svom razredu motiviraju učenike. Kroz različite aktivnosti učitelji će stvarati okružje koje poticajno djeluje na učenike, podržava ih, potiče na istraživanje i motivira za rad.
Učenici će na poticaj svojih učitelja izrađivati kreativne materijale i pokazati spremnost fleksiblinog kombiniranja različitih ideja i pristupa radu.

Ciljevi

Raznim aktivnostima poticati ugodnu i opuštenu atmosferu u razredu koja će biti stalan poticaj učenicima.
Odabranim kreativnim aktivnostima pridonositi izgradnji samopouzadanja učenika, pozitivnoj razrednoj atmosferi i pripadnosti skupini.
Razvijati spontano i kreativno izražavanje misli i osjećaja pri učenju i rješavanju problema.

Radni postupak

Projekt započinje 1.9.2021. i završava u lipnju 2022. godine.
1. Projektni partneri će odabrati najmanje pet aktivnosti i organizirati njihovo provođenje u dogovoru s učenicima.
2. Svoj rad prezentirati kroz neke od predloženih tema
Vrata, prozori i tematsko uređenje moje učionice
Razredni panoi
Kreativne igrolike aktivnosti